Podivná stvoření

Glaukus atlantikus 

Mořský slimák

Tento mořský slimák připomínající spíše pokémona, pluje volně na zádech otevřeným oceánem. Tento drobný tvor je hermafrodit (obou pohlavní) dosahující velikosti pouze 3-4 cm.  Živí se žahavými chapadly měchýřovky, které dokonce využívá k vlastní obraně. Pojmenovaný je pravděpodobně po mořském bohu Glaukosovi z řecké mytologie.Kiwa hirsuta 

Kiwa hirsuta je desetinohý bílý korýš. Vzhledem k ochlupení mu objevitelé přezdívají "krab-yetti" nebo "humr-yetti". Tento korýš je zřejmě slepý, má bílou barvu těla a jeho klepeta i ostatní končetiny jsou porostlé bělavě nahnědlými chloupky. V jeho ochlupení byly nalezeny symbiotické baktérie, o nichž se předpokládá, že mohou detoxikovat jedovaté sloučeniny, obsažené ve vodě hydrotermálních vývěrů. Nevylučuje se, že se korýš může těmito baktériemi živit, i když se předpokládá, že jinak jde o masožravce.


Psychedelic Frogfish 

Psychadelická ryba

(Histiophryne psychedelica) 


Tato žluto-hnědá ďasovitá ryba zajímavá především svými unikátními pruhy byla objevena teprve nedávno roku 2009. Dosahuje délky15 cm. Kůže ryby je ochablá a pokrytá slizem a díky tomu tato ryba připomíná spíše splasklý míč. Neumí také moc dobře plavat a spíše jen poskakuje po mořském dně. To spolu s jejím celkovím vzhledem vyvolává dojem, že je ryba v rauši, protože se vodou vznáší jakoby zcela nekoordinovaně. Další zvláštností této ryby je, že má oči umístěny vepředu v jedné rovině jako lidé. Většina ryb má oči po stranách a každým vidí něco jiného.


Gerenuk

Antilopa žirafí 

(Litocranius walleri) 

Vysoká a štíhlá antilopa rozšířená především v suchých keři porostlých krajinách na území Džibuti, Etiopie, Keni, Somálska a Tanzanie. Dorůstá průměrné délky kolem 150 cm, samci jsou přitom větší než samice. Jejím nejvýraznějším znakem je dlouhý krk a malá zašpičatělá hlava s velkýma očima a ušima. Hřbet má tmavě hnědý, břicho světlé a ocas černý. Rohy dorůstající až 35 cm mají typický lyrovitý tvar a nosí je pouze samci, kteří se od samic dále liší mohutnějším krkem a často tmavším zbarevním. Antilopa žirafí dokáže získat potravu z vyšších stromů, než většina ostatních druhů antilop a gazel. Umožňuje jí to její neobvyklá krmící taktika, při které se postaví na zadní končetiny a natahuje přitom svůj dlouhý krk. Většinu potravy u ní tvoří traviny a listy akácií a keřů rodu Commiphora nebo Premna, ale požírá též pupeny, květy nebo plody. Díky faktu, že je zcela nezávislá na vodě, kterou získává právě z potravy, dokáže přežít i ve velmi suchých lokalitách.


Purple frog

Fialová žába

(Nasikabatrachus sahyadrensis)

Toto legračně vzhlížející stvoření se šíleně dlouhým názvem je nově objevená exotická žába, zkráceně nazývána jako fialová žába. Byla objevena v Západním Ghátu na jihu Indie roku 2003. Je dlouhá asi 7 cm a má úzký nos. Tato žába je pravděpodobně spřízněna s pravěkými žábami, od ostatních současných žab je fylogeneticky vzdálena natolik, že byla zařazena do samostatné čeledi (Nasikabatrachidae). Mluví se tak o ní jako o živoucí fosilii. Žába žije po většinu roku skrytě v podzemí, na povrch vylézá pouze na dva týdny v období letního monzunu za účelem páření. To je také důvod, proč unikala lidskému poznání po tak dlouhou dobu. Na rozdíl od ostatních hrabavých žab, které se živí na povrchu, tento druh nalézá potravu pod zemí v podobě mravenců a termitů, k čemuž má uzpůsobený i jazyk a ústa. 

Ghost slug

Slimáčí duch

(Selenochlamys ysbryda)

Bezbarvý podzemní plž Selenochlamys ysbryda byl objeven v hustě osídleném britském Cardiffu v roce 2006 a popsán byl v roce 2008. Anglicky se díky svému bílému a lehce průsvitnému zbarvení  trefně nazývá Ghost slug (slimáčí duch). Jeho průsvitnost je také důvodem proč je označován za bezbarvého tvora. Je důkazem, že i v Evropě stále ještě existují nepoznané druhy fauny. Plž žije v podzemí a živí se červy. Jeho nejbližší příbuzní žijí v jihozápadní Asii. 

Jedinečné chráněné území