Purple frog

11.02.2018

Fialová žába

(Nasikabatrachus sahyadrensis)

Toto legračně vzhlížející stvoření se šíleně dlouhým názvem je nově objevená exotická žába, zkráceně nazývána jako fialová žába. Byla objevena v Západním Ghátu na jihu Indie roku 2003. Je dlouhá asi 7 cm a má úzký nos. Tato žába je pravděpodobně spřízněna s pravěkými žábami, od ostatních současných žab je fylogeneticky vzdálena natolik, že byla zařazena do samostatné čeledi (Nasikabatrachidae). Mluví se tak o ní jako o živoucí fosilii. Žába žije po většinu roku skrytě v podzemí, na povrch vylézá pouze na dva týdny v období letního monzunu za účelem páření. To je také důvod, proč unikala lidskému poznání po tak dlouhou dobu. Na rozdíl od ostatních hrabavých žab, které se živí na povrchu, tento druh nalézá potravu pod zemí v podobě mravenců a termitů, k čemuž má také uzpůsobený jazyk a ústa.

Housenka je asi dvakrát větší než můra, do které dospívá. Jako dospělé můry mají délku pouze 1,27 cm. Ve stadiu housenky měří přibližně 2,54 cm. Existuje několik poddruhů této housenky. Některé druhy se mohou pochlubit jasnými barvami, zatímco jiné jsou světle hnědé. Živí se různými rostlinami, včetně palem, trávy a okrasných rostlin . Obvykle...

Jejich tělo je přirozeně pokryto různými odstíny zelené a hnědé barvy. Díky tomu housenka krásně splývá se svým okolím, což jí poskytuje skvělou kamufláž. Ve své larvální fázi hadí housenky zůstává 10-30 dní dokud se nevyvine do své dospělé formy.

Housenka Jewel Caterpillar, člen rodu Dalceridae, je neuvěřitelně krásná a průsvitná larvální fáze Koa Acraga, oranžového mola původem z Mexika, Kostariky a dalších karibských ostrovů.
V současné době vědci vědí stále velmi málo o housenkové fázi tohoto druhu i o jeho dospělém protějšku.
Tento malý hmyz si na svém prakticky průhledném těle vyvinul...

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky