Psychedelic Frogfish

11.02.2018

Psychadelická ryba

(Histiophryne psychedelica)

Tato žluto-hnědá ďasovitá ryba zajímavá především svými unikátními pruhy byla objevena teprve nedávno roku 2009. Dosahuje délky15 cm. Kůže ryby je ochablá a pokrytá slizem a díky tomu tato ryba připomíná spíše splasklý míč. Neumí také moc dobře plavat a spíše jen poskakuje po mořském dně. To spolu s jejím celkovým vzhledem vyvolává dojem, že je ryba v "rauši", protože se vodou vznáší jakoby zcela nekoordinovaně. Další zvláštností této ryby je, že má oči umístěny vepředu v jedné rovině jako lidé. Většina ryb má oči po stranách a každým okem tak vidí něco jiného.

Jejich tělo je přirozeně pokryto různými odstíny zelené a hnědé barvy. Díky tomu housenka krásně splývá se svým okolím, což jí poskytuje skvělou kamufláž. Ve své larvální fázi hadí housenky zůstává 10-30 dní dokud se nevyvine do své dospělé formy.

Housenka je asi dvakrát větší než můra, do které dospívá. Jako dospělé můry mají délku pouze 1,27 cm. Ve stadiu housenky měří přibližně 2,54 cm. Existuje několik poddruhů této housenky. Některé druhy se mohou pochlubit jasnými barvami, zatímco jiné jsou světle hnědé. Živí se různými rostlinami, včetně palem, trávy a okrasných rostlin . Obvykle...

Housenka Jewel Caterpillar, člen rodu Dalceridae, je neuvěřitelně krásná a průsvitná larvální fáze Koa Acraga, oranžového mola původem z Mexika, Kostariky a dalších karibských ostrovů.
V současné době vědci vědí stále velmi málo o housenkové fázi tohoto druhu i o jeho dospělém protějšku.
Tento malý hmyz si na svém prakticky průhledném těle vyvinul...