Stinging Nettle Caterpillar

05.03.2018

Kopřivová housenka

(Darna pallivitta) 


Stinging Nettle Caterpillar je běžný název pro housenkovou formu můry čeledi Zygaenoidea. Existuje zhruba 1000 objevených druhů. Tato housenka žije v několika částech světa, ale primárně obývá tropické zeměpisné šířky. Housenky mají typicky poměrně plochý tvar a nemají nohy. Pro umožnění svého pohybu vylučují kluzkou tekutinu, po které se posouvají a doslova kloužou vpřed. Na svém těle mají také několik výběžků, z kterých vyrůstá několik desítek "jehliček", které bez problému proniknou lidskou kůží. Ačkoli tyto "jehličky" nejsou považovány pro člověka za nikterak zdravotně nebezpečné, tak způsobují silnou bolest, která se pocitově podobá bolesti způsobené popálením od kopřivy. Odsud také pochází název housenky Stinging Nettle Caterpillar (Kopřivová housenka)

Housenka je asi dvakrát větší než můra, do které dospívá. Jako dospělé můry mají délku pouze 1,27 cm. Ve stadiu housenky měří přibližně 2,54 cm. Existuje několik poddruhů této housenky. Některé druhy se mohou pochlubit jasnými barvami, zatímco jiné jsou světle hnědé. Živí se různými rostlinami, včetně palem, trávy a okrasných rostlin . Obvykle konzumuje listy z vnějších hran směrem dovnitř.

Mohlo by vás zajímat

Jejich tělo je přirozeně pokryto různými odstíny zelené a hnědé barvy. Díky tomu housenka krásně splývá se svým okolím, což jí poskytuje skvělou kamufláž. Ve své larvální fázi hadí housenky zůstává 10-30 dní dokud se nevyvine do své dospělé formy.

Housenka je asi dvakrát větší než můra, do které dospívá. Jako dospělé můry mají délku pouze 1,27 cm. Ve stadiu housenky měří přibližně 2,54 cm. Existuje několik poddruhů této housenky. Některé druhy se mohou pochlubit jasnými barvami, zatímco jiné jsou světle hnědé. Živí se různými rostlinami, včetně palem, trávy a okrasných rostlin . Obvykle...

Housenka Jewel Caterpillar, člen rodu Dalceridae, je neuvěřitelně krásná a průsvitná larvální fáze Koa Acraga, oranžového mola původem z Mexika, Kostariky a dalších karibských ostrovů.
V současné době vědci vědí stále velmi málo o housenkové fázi tohoto druhu i o jeho dospělém protějšku.
Tento malý hmyz si na svém prakticky průhledném těle vyvinul...