Bizarní hmyz

Picasso Bug


Picassův brouk

(Sphaerocoris annulus) 

Picasso Bug je jedním z přibližně 450 známých druhů tohoto "štíto-zadého" brouka. Má střední velikost, obecně oválný tvar a průměrnou délku těla o průměru asi 6,3 mm. Tento druh se však od svých ostatních příbuzných liší jednou pozoruhodnou vlastností. Jeho bílý zádový štít je jakoby pomalovaný různými ornamenty tyrkysové barvy, které vytvářejí na zádech tohoto brouka pozoruhodnou podívanou. Odtud také pochází jeho název Picasso Bug, což v překladu znamená Picassův brouk. Živí se nektarem a tekutinami širokého spektra rostlin v rámci jejich endemického rozmezí. Hojně se vyskytuje v různých částech Afriky a to zejména v Jižní Africe, Etiopii a Kamerunu. Stejně jako většina ostatních jemu příbuzných druhů ke své obraně vylučuje toxin, který způsobuje nepříjemný zápach a predátora odradí.

Jejich tělo je přirozeně pokryto různými odstíny zelené a hnědé barvy. Díky tomu housenka krásně splývá se svým okolím, což jí poskytuje skvělou kamufláž. Ve své larvální fázi hadí housenky zůstává 10-30 dní dokud se nevyvine do své dospělé formy.

Housenka je asi dvakrát větší než můra, do které dospívá. Jako dospělé můry mají délku pouze 1,27 cm. Ve stadiu housenky měří přibližně 2,54 cm. Existuje několik poddruhů této housenky. Některé druhy se mohou pochlubit jasnými barvami, zatímco jiné jsou světle hnědé. Živí se různými rostlinami, včetně palem, trávy a okrasných rostlin . Obvykle...

Housenka Jewel Caterpillar, člen rodu Dalceridae, je neuvěřitelně krásná a průsvitná larvální fáze Koa Acraga, oranžového mola původem z Mexika, Kostariky a dalších karibských ostrovů.
V současné době vědci vědí stále velmi málo o housenkové fázi tohoto druhu i o jeho dospělém protějšku.
Tento malý hmyz si na svém prakticky průhledném těle vyvinul...

Froghopper

10.02.2018

Pěnodějky (Froghopper) jsou druhem hmyzu, jenž během svého stadia nymfy žijí uvnitř hmoty připomínající pěnu. Tato pěna může být často vidět na nejrůznějších rostlinách v období raného léta. Nymfa produkuje tuto pěnu tak, že vypouští z konečníku vzduch který prochází skrz tekutinu. Tento proces funguje podobně jako bublifuk a z tekutiny se vytváří ...