Ghost slug

11.02.2018

Slimáčí duch

(Selenochlamys ysbryda)

Bezbarvý podzemní plž (Selenochlamys ysbryda) byl objeven v hustě osídleném britském Cardiffu v roce 2006 a popsán byl v roce 2008. Anglicky se díky svému bílému a lehce průsvitnému zbarvení trefně nazývá Ghost slug (slimáčí duch). Jeho průsvitnost je také důvodem proč je označován za bezbarvého tvora. Je důkazem toho, že i v Evropě stále ještě existují nepoznané druhy fauny. Plž žije v podzemí a živí se červy. Jeho nejbližší příbuzní žijí v daleké jihozápadní Asii.

Jejich tělo je přirozeně pokryto různými odstíny zelené a hnědé barvy. Díky tomu housenka krásně splývá se svým okolím, což jí poskytuje skvělou kamufláž. Ve své larvální fázi hadí housenky zůstává 10-30 dní dokud se nevyvine do své dospělé formy.

Housenka je asi dvakrát větší než můra, do které dospívá. Jako dospělé můry mají délku pouze 1,27 cm. Ve stadiu housenky měří přibližně 2,54 cm. Existuje několik poddruhů této housenky. Některé druhy se mohou pochlubit jasnými barvami, zatímco jiné jsou světle hnědé. Živí se různými rostlinami, včetně palem, trávy a okrasných rostlin . Obvykle...

Housenka Jewel Caterpillar, člen rodu Dalceridae, je neuvěřitelně krásná a průsvitná larvální fáze Koa Acraga, oranžového mola původem z Mexika, Kostariky a dalších karibských ostrovů.
V současné době vědci vědí stále velmi málo o housenkové fázi tohoto druhu i o jeho dospělém protějšku.
Tento malý hmyz si na svém prakticky průhledném těle vyvinul...